Divadelní tvorba

Nach-či - komedie - Dva muži, tři ženy a pět dotyků mocného bojového umění, které zatřese vámi i vašimi bránicemi. Barka vlastní spolu s manželem Pepanem svatební agenturu JOBA. Přesto, že je to párek vykutálenců hledících jen na obrat , jedná se o nejúspěšnější agenturu v zemi. Tato agentura má kromě majitelů dva zaměstnance - Zuzanu, která pro provizi neváhá vdát všechny své kamarádky a známé, a Evu, jež do agentury právě přibyla a nestačí se divit. Pepan je ulítlý na metafory, které ani metaforami nejsou, Barka zas podlehla učení novému umění Nach-či, jehož hlavní devízu neváhá každému připomínat. A právě v takové době se v agentuře objevuje sympatický, majetný, avšak nevzhledný Vilém , který shání nevěstu a do oka mu na první pohled padne Eva. Vše se pak vyvíjí celkem spořádaně do chvíle, než někdo použije pět dotyků zákeřného umění Nach-či a na světlo vyplyne spousta nových skutečností! POSTAVY: Josef, Barka, Eva, Zuzana, Vilém. Premiéra 2015, hra je v repertoáru, nastudovalo divadlo Maebh, více na : divadlomaebh.webnode.cz/repertoar/nach-ci/

Pohřeb - komedie - Co všechno se může stát na pohřbu vašeho otce - váženého anglického lorda - když máte nafoukaného bratra, nezodpovědnou sestru, nadrženou manželku a dům plný cizích lidí? Mark Connor, žijící ve stínu svého slavného bratra spisovatele Michaela, je nucen sepsat smuteční řeč u příletitosti pohřbu svého veleváženého otce. Příliš se mu to nedaří, ale zuby nehty se brání tomu, aby to někomu přiznal. Je rozptylován svou manželkou Izabelou, která si  usmyslela, že má plodné dny a bratrem, jenž má touhu Markovi radit. Do töho se do domu přižene Markova sestra Samanta a seznámí přítomné se svým nanejvýš neuspokojivým nápadníkem Davidem. Aby toho nebylo málo, společnost se rozšíří o podivného návštevníka Lukase a sestřenici Amy, která svou upřímností všechno jen posouvá k ještě větší motanici, plnou nepochopení, emocí a vrcholící jak jinak než vraždou. A Mark bude mít plné ruce práce, aby svou řeč nakonech přece jen pronesl. POSTAVY: Mark, Michael, Isabela, Davdi, Lukas, Samanta. Premiéru  2013,  hra je v repertoáru, nastudovalo divadlo Maebh , více na: divadlomaebh.webnode.cz/

Kde je Lily? - komedie - Detektivní komedie o tom, že hledáním můžeme nalézt. A že láska hory tuku přináší i odnáší. Meziplanetární cestovatel Bruno de Veen se po dvou letech strávených na Marsu vrací na Zemi. Ovšem - jeho snoubenka Liliana, která na něj celou dobu oddaně čekala, se náhle vypařila. Bruno neváhá a najímá dva soukromé detektivy, aby mu snoubenku vypátrali. Že s výběrem soukromých oček šlápnul pořádně vedle, mu bohužel dochází příliš pozdě. To už je do případu zapletená Lilianina neforemná sestra Tamara de Seem, drzá a vyzývavá alkoholička Kasandra Šťovíčková a šílený neurochirurg Teodor Schoře. Zdá se , že dvojice amatérských detektivů není schopná záhadě přijít na kloub a Brunovi zbývají jen oči pro pláč.... Je čas na změnu, nebo se má stále trápit tím , "Kde je Lily?" POSTAVY: Bruno de Veen, Tamara de Seem, Hermína Packalová, Leonardo Packal, Kasandra Šťovíčková, Dr. Theodor Schoř. Premiéra hry byla v roce 2012. (nastudovalo divadlo Maebh a hra je stále v repertoáru. Více na: divadlomaebh.webnode.cz/)

 

Špička nosu - krmiminální komedie - Nemusíte dělat nic, abyste vzbudili touhu Vás sprovodit ze světa. Možná stačí, když si nevidíte na špičku nosu... nebo jste úplně pitomí. Kriminální komedie o tom, že ne všichni máme z hůry dáno - ať už to znamená cokoliv. POSTAVY: Žofie Šťastná, Lýdie Mocná, Čestmír Brašna, Bohuslav Hovnoutek, Jůlie, Jarmil Prudký, servírka. Premiéra hry v roce 2011. (nastudovalo divadlo Maebh a hra je stále v reperoáru. Více na : divadlomaebh.webnode.cz/)

 

 

B.O.T.A. - detektivní komedie - Vysloužilá zpěvačka Žaneta Vildová s nevěrným manželem Eduardem, lehkomyslným synem Patrikem, tajemným milencem Karlem Zemanem a nevítanou návštěvou Sandry a Ivetky v domě v labyrintu vyšetřování absurdínho zločinu. POSTAVY: Sája, Ivetka, Patrik Vild, vyšetřovatel Karel Zeman, Žaneta Vildová, dr. Eduard Vild. Premiéra hry byla v roce 2009 a Oldřiška Ciprová získala herecké ocenění za stvárnění role Sáji na divadelní přehlídce Karlínské JEVIŠTĚ 2010. (nastudovalo divadlo Maebh a hra je stále v repertoáru.

Více na :divadlomaebh.webnode.cz/)

 

Podařený večírek - komedie o partnerských vztazích - ať už jsou jakékoliv. Tři muži, tři ženy, malý byt a přes koleno zlomená párty s očekávatelným a přesto překvapivým závěrem. POSTAVY: Milena, Anastázie, Josef, Jáchym, Honza. Premiéra hry byla v roce 2008 (nastudovalo divadlo Maebh)

 

 

Zprvu trpké zád se - veršovaná komedie - Není na světě nic důležitějšího než dobrá pověst. Alespoň pro Kryšpína. Ještě nedávno se zdálo, že princezna Augustýna jeho ideu do posledního puntíku splňuje. Pak se na scéně objevuje párek sourozenců, jež svým nepříliš břitkým rozumem vsadí Kryšpínovi brouka do hlavy. Aby toho nebylo málo, nechybí zde láskou poblázněná princeznina rádkyně a disciplinovaný demagog. POSTAVY: Augustýna, Týna, Justýna, Kryšpín, Fridolín, Albín. Premiéra hry byla v roce 2004 (nastudovalo divadlo Maebh).

 

 

O Popelce - Laškovně zracovaná klasická pohádka, která pobaví spíše dospělé publikum a starší děti. POSTAVY: Popelka, Dorka, Matka, princ, král a královna, víla kmotřička. Premiéra hry v roce 2002, byla také hrána na historickém víkendu (divadlo Maebh).

 

 

 

A nastal lásky čas -  Původně středověká hra pojednává o čtyřech mladých lidech se zapeklitými citovými vztahy. Berenika miluje Vítka, ale za nic na světě mu to nepřizná. Mladík rozhořčen jejím chladem dělá oči na Bereniky přítelkyni Annu, jež dávno dala srdce jinému. Zbyškovi. Ten ale miluje Bereniku... Ve hře nechybí scestná zápletka, při jejímž rozluštění se jistě nudit nebudete. POSTAVY: Anna, Berenika, Vítek, Zbyšek. Hra měla svou premiéru v roce 2001 a byla hrána i na historických víkendech (divadlo Maebh).

 

 

Falkenštějn a Přemyslovna -  Středověká balada napsaná na motivu románu Bůh zemřel, když se narodili. Je to příběh o lásce, jež mohla být naplněna a o snech, které se nemusely jen zdát. POSTAVY: Eliška Přemyslovna, Jan Falkenštejn, spravedlnost, Václav III., Viola, královna Rejčka, tanečníci, šermíři... Hra napsaná v roce 1999 a premiéra byla v roce 2005. Na divadelní přehlídce Karlínské JEVIŠTĚ 2005 získala Olřiška Ciprová cenu za autorský počin. Hra byla hrána pro školy a na historických víkendech (divadlo Maebh).